29 30

Mladší přípravka

* Ml. přípravka A, ZL Háje: Kunratice - FC Tempo Praha 0:14

Vydáno dne 10. 03. 2009 (910 přečtení)

V dalším kole zimní ligy na Hájích se nám postavil soupeř z Kunratic. Jednalo se o soupeře, jenž hraje II. třídu a očekávalo se hladké vítězství. Ačkoli jsme měli po celý zápas převahu, v prvním poločase se nám nedařila mezihra a od většího gólového rozdílu jsme se připravovali především vlastní nepřesností a zbytečným otálením v zakončení. Druhý poločas se na rozdíl od prvního podařil hlavně střelecky.

První branku jsme zaznamenali v 8. minutě, kdy Matěj Koubek po samostatné akci, kdy přešel přes dva obránce soupeře, umístěnou střelou dostal naše barvy do vedení. Hned nato se zapsal poprvé do listiny střelců Vojta Soukup, když po rohu Koubka a přistrčení Tomáše Rožníčka skóroval – 2:0.

Dál jsme hráli spíš silou, než hlavou a snažili se přetlačit soupeře, místo toho, abychom roztahovali hru do stran. Po jedné z mála akcí prvního poločasu, kdy Kryštof Polák zatáhl míč po lajně a hledal hráče před brankou, kde se objevil Dominik Ctibor a ten připravil gólovou přihrávku pro Soukupa, pro něhož nebyl problém skórovat do prázdné branky – 3:0.

Poslední gólovou tečku v prvním poločase udělal Tomáš Rožníček, kterého poslal do brejku krásnou kolmou přihrávkou Vojta Soukup a „Rožňa“ zvýšil na 4:0. V poločase jsme si vysvětlili, že pokud nebudou kluci plnit naše pokyny, tak branky v soupeřově síti přibývat nebudou. Soupeř hrál stylem „kde je míč, jsou všichni“ a my jsme se v prvním poločase hodně přizpůsobili.

Druhý poločas byl lepší. Ve 30. minutě zvyšoval Vojta Soukup na 5:0, když zužitkoval přihrávku Matěje Koubka ze skluzu. Ve 32. minutě opět gólová přihrávka Koubka, tentokrát na Tomáše Rožníčka, jenž efektivně z otočky upravil na 6:0.

Minutu po vstřelení branky se opět prosadil Matěj Koubek, jehož vybídl ke skórování Domča Ctibor a ranou k tyči nedal brankáři šanci – 7:0. Ve 35. minutě se prosadil opět Koubek, jenž svou dravostí dopravil míč po osmé do sítě Kunratic, po střele Polívky. Na devátou brankou jsme čekali jen do 38. minuty. Připsal si ji Kryštof Polák, jenž snad již protrhl střeleckou smůlu a po krásné akci na jeden dotek. Míč putoval od Koubka na Polívku a ten našel krásně Poláka, který dával do prázdné branky – 9:0.

Jen pár sekund po devátém gólu si připsal svou čtvrtou branku v zápase, a celkově desátou v zápase, Matěj Koubek přesnou střelou z dálky. Ve 40. minutě, po zatažení po lajně, připravil Polák Koubkovi již naši jedenáctou branku.

Hra již měla zcela jiný obraz, začátek druhé půle byl fotbalový a již se dalo koukat na některé akce, které kluci vymýšleli. Do zápasu se dostal i brankář Holub, jenž odchytal první poločas a do druhého ho vystřídal Mišovič. Brankáři neměli žádnou práci, krom pár malých domů, takže jejich výkon se ani moc hodnotit nedal. Ale Dominik Holub si vyzkoušel typického hrotového útočníka a hned z první akce mohl skórovat, ale bohužel jeho pokus o střelu byl nepřesný. Až na třetí pokus se mu to podařilo překonat kunratického brankáře, kdy střelou od tyče zvýšil na 12:0.

Závěr patřil Honzovi Polívkovi. Nejdříve ve 45. minutě po samostatné akci zvýšil na 13:0 a v poslední 50. minutě krásnou tvrdou střelou k tyči upravil konečné skóre zápasu na 14:0.

Výsledek proti slabému soupeři mluví za vše, my si mohli zkusit různé rozestavení hráčů, kdy si opět kluci vyzkoušeli různé posty. Kluci nesmí zapomínat, že fotbal je kolektivní hra, kdy musí na hřišti spolupracovat s ostatními a ne se hrnout jen bezhlavě k soupeřově brance. Příští týden odehrajeme v sobotu předposlední zápas s týmem FC Háje B a pak odjedeme na soustředění do Milevska a po jeho návratu sehrajeme poslední zápas se Spartou Krč. Ve hře je druhá příčka, tak se o ni budeme prát do posledního zápasu.

Slovan Kunratice – FC Tempo Praha 0:14 (0:4)
    Branky: 8., 33., 35., 38. a 40. Koubek, 8., 16. a 30. Soukup, 21. a 32. Rožníček, 45. a 50. Polívka, 38. Polák a 44. Holub.

Celý článek | Autor: Petr Kamitz | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Tisk