29 30

Mladší přípravka

* Ml. přípravka A: FC Tempo Praha - AC Sparta Praha 2:3

Vydáno dne 22. 04. 2009 (1099 přečtení)

V neděli přijela na Tempo Sparta Praha. Náš soupeř byl na druhém místě a po slušném výkonu na Podolí jsme chtěli navázat doma se Spartou.

Do utkání jsme vstoupili celkem dobře. Ve 3. minutě udělal hostující brankář drobnou chybu, ale Štěpán Sedlář minul odkrytou branku. Sparta od úvodu v obraně nepůsobila moc přesvědčivě, a tak se štírek v naší sestavě Štěpán Sedlář dostal do dalšího úniku, ale opět těsně minul branku. Hned po této akci se snažil nerozhodné skóre zápasu změnit Matěj Koubek, ale také on neměl správnou mušku.

K překvapění asi všech, co přihlíželi utkání, jsme Spartu k ničemu nepouštěli a zahazovali dál slibné příležitosti. Sedlářovu střelu v 7. minutě vytěsnil brankář Sparty na roh. Pak přišel krásný průnik Koubka, jehož zastavili obránci Sparty faulem v pokutovém území a kopali jsme penaltu. Sám postižený si na ni netroufl, tak ji šel zahrát Vojta Soukup, ale ten trestuhodně přestřelil. Potom začala vystrkovat růžky i Sparta, ale jejich akce jsme dokázali ještě eliminovat.

Ani nepodařená penalta se nijak na klukách nepodepsala a snažili se vstřelit branku. Blízko k ní měl Martin Obuškevič, ale jeho střela skončila nad brankou. V 11. minutě se ve skluzu netrefil ani Petr Neckař, když ve skluzu těsně minul, a tak přišel trest...

Trest za naše zahozené šance přišel ve 14. minutě. Hráč Sparty se efektivně prokličkoval v našem pokutovém území a střelou k tyči otevřel skóre zápasu – 0:1. Bylo to asi hodně kruté, ale takový je fotbal. Po inkasované brance se blýskl opět Štěpán Sedlář, když vypíchl obránci míc a postupoval sám na branku, ale tváří v tvář brankáři zakončoval vedle.

Hra Sparty nebyla tak dobrá, jak si mnozí mohli představovat, a tak jsme soupeře opět nutili k chybám. Do přestávky se ještě snažil změnit stav utkání opět Sedlář, ale po přihrávce Koubka zamířil vedle.

Stav do přestávky se nezměnil a do kabiny jsme šli s jednogólovým mankem. Klukům nebylo moc co vytknout, hra byla dobrá, jen ty zahozené brankové příležitosti a samozřejmě obdržená branka. Jinak cílem do druhého poločasu bylo minimálně vyrovnat, to znamenalo proměnit nějakou z příležitostí.

Druhý poločas začal naší šancí, opět utekl Štěpán Sedlář a vybojoval roh, který prošel celým vápnem aniž by ho někde tečoval. Následovalo přečíslení Sparty, která ačkoli měla problémy v defenzivě, tak směrem do útoku byla velmi nebezpečná, ale zakončení naštěstí nebylo přesné.

Po přečíslení Sparty, jsme ovšem zase zaútočili my. Koubkův přetažený roh našel Tomáše Nejedlíka, ale ani ten nedokázal dostat míč za záda brankáře Sparty. Ve 36. minutě po závaru před brankou Sparty zbrkle zakončoval Martin Obuškevič a 37. minuta už málem přinesla kýženou branku, ale … Štěpán Sedlář se opět dostal do úniku, prostřelil i brankáře Sparty, ale ten míč zbrzdil a ten tak nestihl dojít do prázdné branky a obránci soupeře ho stihli odkopnout. Stále jsme si vytvářeli šance a snažili se na soupeře vyvíjet tlak. Ve 39. minutě byl ještě Koubek neúspěšný, když jeho střela skončila nad brankou, ale ve 42. minutě se již konečně rozvlnila síť za brankářem Sparty. Matěj Koubek utekl a sám na brankáře se nemýlil – vyrovnáno – 1:1.

Osm minut do konce, my jsme vycítili šanci, že by se to nakonec mohlo povést a získat nějaké ty body. Jenže o tři minuty později jsme nechali jít Spartu opět do vedení. Nechali jsme vystřelit hráče z velmi dobré pozice a ten, i když střelu moc dobře neumístil, tak jí pomohl do branky náš brankář Mišovič – 1:2. Aby toho nebylo málo, minutu před koncem zahrávala Sparta přímý kop. Rozehraný míč našel v našem středu obrany zcela volné hráče soupeře, kteří si snadno poradili a vsítili třetí branku Sparty. Kluci se nestihli přemístit na své posty, kdy jsme přeskupili sestavu a za to jsme byli potrestáni. Z rozehrávky se uvolnil Matěj Koubek a jeho samostatný únik znamenal druhou branku v síti Sparty – 2:3.

Do konce zápasu zbývala minuta, kdy jsme měli ještě jednu šanci, ale ta brankou neskončila, a tak jsme tentotkrát nešťastně prohráli.

Kluci dneska makali a snažili se do poslední minuty. V dnešním zápase si kluci vytvořili šancí snad na dva zápasy, ale do branky jim to ne a ne spadnout. Prohrát si asi kluci dnes nezasloužili, ale fotbal se hraje na góly a ty jsme tentokrát nedávali. Snad se tedy dočkáme příští týden na Bohemce. Náročný program pokračuje! Příští neděli zajíždíme na horkou půdy Bohemians 1905, vedoucího týmu přeboru.

FC Tempo Praha - AC Sparta Praha 2:3 (0:1)
    Branky Tempa: 42. a 49. Koubek.
    Sestava Tempa: Mišovič - Steinbart, Nejedlík, Jirků, Mašek, Kny, Koubek, Obuškevič, Soukup, Tököly, Sedlář, Holub, Neckař P.

Celý článek | Autor: Petr Kamitz | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Tisk