29 30

Starší přípravka

* St. přípravka B: FC Tempo Praha B – FC Zličín 2:3

Vydáno dne 18. 05. 2009 (1308 přečtení)

Soubojem titánů by se dalo nazvat dnešní střetnutí dvou týmů z čela tabulky. První FC Tempo Praha B a druhý FC Zličín jsou bodově hodně napřed před svými soupeři. Počasí se dnes opravdu nevydařilo a fotbalu nepopřálo. Celou noc a ráno ještě poprchávalo a tráva na Tempu byla promočená. I to k fotbalu patří. Naši kluci měli dostaveníčko už v 7:30, což je obvyklý sraz pro důležité soustředění. V šatně číslo 1 trenér Hozák udílel svým svěřencům pokyny a důrazně žádal maximální soustředění a důraz v útočných i obranných akcích. Oběma stranám jde o hodně. Jen jeden z nás může být vítězem soutěže.

Postupně přestávalo pršet, když rozhodčí zahájil prvním hvizdem poločas. Výkopem zahájili naši kluci svůj první nájezd na gólmana Zličínských. Oba týmy dnes nasadily to nejlepší, co měli k dispozici. Hrálo se dvě minuty, když Obuškevič chytře přihrál Koubisovi a ten se trefuje za záda Zlínského čapáka. Radost a naděje na výhru se postupně vytrácí v sedmé minutě, kdy se před naším gólmanem objevuje nechráněný útočník a propaluje našeho gólmana. Stav 1:1 zvedá hlavu soupeře a ten se stále usilovněji pere o míč s větším úspěchem.

Na obou stranách jsou k vidění povedené útočné akce i obranné zákroky. Větší štěstí při jednom takovém útoku mají kluci ze Zličína. Po rohovém kopu si náš obránce sráží balón do naší sítě. Jásot soupeře bere sílu domácím, a tak ještě obdržíme ve 25. minutě gól do šatny na 1:3.

Dusno v šatně domácích by se dalo krájet. Ostrá a pravdivá slova kritiky se snášejí na hlavy skleslých hráčů. Jasné bylo, co se musí stát v dalším průběhu hry. Soupeř přišel s odhodláním zvítězit a tři body si připsat na své konto. Naši kluci ve druhé půli zvýšili důraz, avšak bohužel se to ne a ne projevit vstřelením vytoužené branky. Doslova se trápili s každým balónem a na promoklé trávě je mičuda nechtěla poslouchat. Několik střel končí v zámezí, jiné v náruči brankáře, jiné nesmyslně daleko od branky, další na kopačkách hostujících obránců. "Tak takhle by to opravdu nešlo," zlobí se Michal Hozák na své kluky. Čas letí a naši kluci střílí kontaktní gól, kdy se trefuje Pekárek po teči Hozáka.

Stav 2:3 navyšuje již tak dost hustou a napjatou atmosféru na hřišti i v hledišti. Oba trenéři emotivně komentují výkony svých mužstev i jednotlivců. Slova pochvaly i kritiky létají vzduchem s lehkostí nafukovacího balónku. Téměř jistý gól na vyrovnání zahazuje Obermajer, když nestačí tečovat sám před gólmanem Zličínských. Naopak se vyznamenává náš zastupující gólman Pecora, když reflexivně vyráží střelu po samostatném nájezdu útočníka soupeře. UF, to se nám oddychlo. Utkání se za mohutného povyku diváků dostává do svého finále. Čas neúprosně ukrajuje ze svého koláče a naděluje nám po dlouhé době prohru. Ano opět se Zličínem. Na podzim jsme pouze jim podlehli 2:0 a nyní opět podléháme 2:3. No nic, sláva vítězům, čest poraženým.

Díky lepšímu poměru VG/OG jsme se stejným počtem bodů stále na první pozici, ale o postupu budou možná rozhodovat vzájemné zápasy a ty máme v tuto chvíli se Zličínem horší. Držme našim klukům palce do dalšího průběhu soutěže.

FC Tempo Praha B – FC Zličín 2:3 (1:3)
    Branky: Koubek, Pekárek.
    Tempo: Pecora – Rod, Janský, Adámek, Obuškevič, Buzek, Obermajer, Blažka, Koubek, Pekárek, Hozák, Kopeš, Slavíček, Chleborád, Staněk, Novotný.

Celý článek | Autor: Oldřich Novotný | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Tisk