29 30

Mladší žáci

* Ml. žáci B: FC Tempo Praha B - FC Háje JM B 2:1

Vydáno dne 02. 06. 2009 (1006 přečtení)

V našem dalším domácím utkání jsme přivítali na horním a mírně podmáčeným hřišti tým Hájů. Čekal nás soupeř dvou tváří, jednou Háje hrají vyrovnané zápasy s týmy z čela tabuky a pak prohrají s posledním. Na jaře se týmu moc nedaří, uhrál pouze devět bodů. Byl to pro nás důležitý zápas, protože se jednalo o přímý souboj o čtvrtou příčku. Také jsme soupeři chtěli vrátit porážku, která je zatím nejhorší v této sezoně. Věděli jsme, že nás čeká vyrovnaný a nesmírně těžký zapas. Bohužel, v týdnu jsme lámali rekordy v docházce. V úterý jsme se sešli dokonce v pěti lidech a ve čtvrtek v osmi. Jenže pršelo a moc jsme toho nenatrénovali. Proto jsme měli trochu obavy, jak zápas zvládneme po fyzické stránce.

Do zápasu jsme vstoupili velice dobře a už ve 2.minutě J.Moudrý našel krásnou uličkou Hyršla a ten si kličkami pohrál se třemi obránci, pak si položil i brankáře a hokejovým blafákem zakončil. Vedeme 1:0! Po této brance jsme hráli pohledný fotbal a soupeři skoro nepůjčili míč. Po rohu hlavička J. Moudrého neměla razanci. Dále J .Moudrý jde s míčem sám na branku, ale u brankáře si předkopne více míč a k zakončení se nedostane. V tuto dobu visela druhá branka ve vzduchu. Jenže v 10. minutě soupeř podnikl svojí první akci. Po právé straně jsme akci přibrzdili jen za cenu autu. Háje rychle rozehrály na útočníka, ten odcentroval do vápna a soupeřova první střela znamenala vyrovnání.

Tato branka nás dostala do křeče. Soupeř převzal iniciativu a byl lepším týmem. Opět se ukázalo, co s týmem udělá obdržená branka. Nedáme si přihrávku a snážíme se pouze odkopávat balony. Tým, co se do té doby nedostane za půlku, najednou nás k ničemu nepustí. Háje nás stále přehrávaly po jejich pravé straně. Opět krásná přihrávka a střela, kterou náš brankář zneškodnil. To už jsme dali povel k rozcvičení hráče, aby se připravil na střídání. Ve 22. minutě stále sílil tlak soupeře, jeho další střela míří mimo branku. Ve 25.minutě jsme se po dlouhé době dostali na půlku soupeře. Hyršl našel J.Moudrého a ten přehodil vyběhnutého brankáře. Vedeme 2:1! Po této brance jsme se dostali do hry a soupeře nepustili za půlku, také jsme posílili levou stranu, dostali jsme se do tří vyložených šancí. Bohužel, chyběla lepší finální přihrávka.

O přestávce jsme klukům zdůraznili, že po obdržené brance musíme hrát dále svojí hru. Musí bojovat o každý míč a také,aby si dali pozor na levou stranu. Naštěstí si kluci tato slova vzali k srdci a ve druhé půli se odehrála velká bitva o každý centimetr na hřišti. Hrálo se od vápna k vápnu. Byly vidět hezké šance na obou stranách. Ta největší šance ke vstřelení branky se zrodila v 54.minutě. To Baroch vybojoval míč kousek za vápnem a utekl s balonem skoro přes celé hřiště. Jeho přehození brankář vystihl a vyrazil míč k dobíhajícímu Hyršlovi, ten hlavičkou trefil vracejícího se obránce. Odražený míč se snášel před volného Heince a ten z metru přestřelil. Asi moc přemýšlel, jestli má do míče jít hlavou nebo kopnout levou či pravou nohou. Ke konci zápasu si Háje vypracovaly tři rohy, ale žádnou vyloženou akci si nevypracovaly.

Za druhý poločas musím hráče pochválit za bojovnost. V tomto vyrovnaném utkání jsme měli to potřebné štestí, které se nám do této doby vyhýbalo. Kluci šli za vítězstvím až na hranici svých možností. Chodili do střel a nic nevypustili. Za to si ty tři body zasloužili. Tímto výsledkem jsme poskočili na čtvrté místo a máme ho ve své moci. Nemusíme čekat na pomoc jiných týmů. Chybí odehrát ještě dva zápasy. Pokud přistoupíme k těmto zápasům takto zodpovědně a bojovně, tak bychom ho měli udržet. Je to pro nás výzva, aby si kluci dokázali, že se nemusí v příští sezoně bát hrát o čelo tabulky.

FC Tempo Praha B - FC Háje JM B 2:1 (2:1)
    Branky Tempa: Hyršl, J.Moudrý.
    Tempo: Barda - Šváb - Veselý, Baroch, Lazarov (26. Holub) - Kofroň (52. Kalina), Šmíd, Štěpánek, Hrstka - J.Moudrý (47. Heinc), Hyršl (55. Musílek).

Celý článek | Autor: Jiří Šak | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Tisk