29 30

Starší přípravka

* St. přípravka B: PSK Union Praha - FC Tempo Praha B 0:5

Vydáno dne 30. 09. 2009 (1975 přečtení)

Netradičně v pondělí, ale ve sváteční den, jsme zajížděli na půdu dosud posledního celku tabulky, PSK Union. Našim barvám patřilo před tímto duelem předposlední místo a tak jsme všichni počítali s tím, že se od posledního týmu odtrhneme a hlavně navážeme na dobrou hru i dobrým výsledkem.

Hned od začátku to byli naši kluci, kteří se ujmuli taktovky a udávali tempo hry. Ve 4. minutě se ocitl sám před brankářem Hozák, ale jeho střela našla pouze připraveného brankáře domácích a následná Pekárkova dorážka šla mimo tyče domácí branky. Kluci nadále chtěli hrát fotbal a jejich kombinace dokonale rozkládala domácí hráče. V 7. minutě se hezky uvolňoval Petr Neckař ve vápně a byl faulován. Rozhodčí ukazuje pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Adam Pekárek a nedal brankáři šanci – 0:1.

Hned o minutu později se dostal opět Denis Hozák sám před brankáře domácích, ale ani na třikrát ho nedokázal prostřelit. Co se nepovedlo Denisovi, tak napravil Adam Pekárek. Vprostřed hřiště si připravil míč ke střele a ranou k tyči zvýšil náš náskok – 0:2.

Ve velmi dobré pohodě se dnes ukazoval Petr Neckař, jenž hýřil po levé straně aktivitou. Jeho centr ve 12. minutě našel Obermajera, ale střela levou nouhou šla vedle branky. Prosazovali jsme se především po stranách, kde měli kluci dostatek místa a času a tak chodili centry před branku, kde jsme bohužel nebyli dostatečně důrazní. Vojta Soukup ve 14. minutě centroval před branku, kde se k míči dostal Dominik Ctibor, ale dlouhotrvající práce s míčem ho připravila o zakončení.

V 15. minutě zahrál jednoduchou akci Adam Pekárek a po třetí se zapsal do střelecké listiny, když se odhodlal ke střele a zvýšil tak na 3:0 pro naše barvy. Malou chvíli nato ještě mohl zaznamenat střelecký úspěch Soukup, jenž po centru Poláka těsně minul domácí branku, po střele z voleje. Poslední akcí první půle, která stojí za zmínku, je samostatná akce Martina Obuškeviče, jenž prošel až před branku, kde otálel se zakončením a nakonec se nechal vytlačit ze střelecké pozice.

O poločase nebylo moc co klukům vytknout. Jediné, co bylo potřeba, aby si kluci zjednodušili hru a rychleji řešili situace nejen při zakončení. Na naši branku nešla skoro žádná přímá střela, takže za poločas nudícího se Holuba, vystřídal Mišovič. Do druhé poloviny jsme chtěli opět nastoupit aktivně, což se povedlo.

Vysunutím Obuškeviče do zálohy jsme chtěli přidat i na skóre. Martin dal o sobě vědět hned ve 26. minutě, kdy zatáhl míč a jeho střela šla těsně mimo. Náš tlak byl z kraje velmi silný. Petr Neckař vzápětí netrefil branku a Adam Pekárek orazítkoval tyč branky a odražený míč lapil pohotově domácí brankář. Následoval opět Martin Obuškevič, jenž utekl po levé straně, zakončil, ale brankář míč vytlačil na roh. Ve 31. minutě jsme jásali po čtvrté. David Obermajer vystřelil a vyražený míč dopravil do sítě již svým čtvrtým gólem v utkání Adam Pekárek – 0:4.

Následovaly podobné akce těm předešlým, kdy M. Obuškevič zakončoval přímo na brankáře, Petr Neckař neměl seřízená mířidla a jeho střely chodily mimo branku a v neposlední řadě se opět objevil Denis Hozák sám před brankářem, ale ani tentokrát na něho nevyzrál. Ovšem co jsme nedali, tak naopak mohli skórovat i domácí. Ve 40. minutě nepokryli Soukup se Steinbartem hráče domácích a ten jen těsně minul naši branku! Minutu na to se uvolnil na levé straně Hrstka, šel sám na brankáře, všiml si vedle sebe nabíhajícího Hozáka, před nímž byla prázdná branka, kterou Denis bohužel netrefil.

Už se chýlil konec zápasu, kdy se ještě dostal do zakončení Obuškevič. S jeho tvrdou střelou si do jisté míry poradil brankář, ale jen ji vyrazil. Dorazit míč se opět nepodařilo. Ale nakonec jsme ještě skóre vylepšili jednou brankou. Středem hřiště prošel Damián Steinbart, jak nůž máslem, a chystal se ke střele, která se mu nevyvedla. Ale našla Matěje Hrstku, jenž hezky přehodil brankáře a upravil tak skóre na konečných 5:0 pro Tempo.

PSK Union Praha – FC Tempo Praha B 0:5 (0:3)
    Branky: 7., 9., 15., 31. Pekárek, 48. Hrstka
    Sestava Tempa: Holub, Mišovič – Steinbart, Obuškevič, Tököly, Pekárek, Obermajer, Neckař, Hozák, Hrstka, Ctibor, Polák, Mašek, Soukup.

Celý článek | Autor: Petr Kamitz | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Tisk