Statistiky weburoh

Starší přípravka

* St. přípravka B: FC Tempo Praha B - SK Střešovice B 6:3

Vydáno dne 07. 10. 2009 (1057 přečtení)

První říjnovou sobotu k nám přivítal soupeř SK Střešovice a byla k vidění zajímavá gólová přestřelka.

Ale pěkně od začátku. Do zápasu jsme šli s cílem vyvarovat se zbytečných chyb a všechny naše příležitosti zakončovat, neboť poslední zápasy jsme se sice dostávali do příležitostí, ale bez gólového efektu. Cíl neudělat chybu byl narušen hned v 1. minutě, kdy první nákop na naší branku nejprve nedůrazně odvrátil brankář Holub a pak i následně celá obrana a soupeř svým důrazem dopravil míč do naší branky, prohrávali jsme 0:1. Tak to byl zlý začátek, naštěstí nepadla na kluky deka, spíše je obdržená branka nabudila.

Dostávali jsme se do hry, měli jsme i více územní převahy, kterou v 5. minutě využil se štěstí Obermajer, kdy po přihrávce Neckaře se zbavil obránce a sice nedůraznou, ale přesnou střelou překonal ležícího brankáře, srovnáno 1:1.

Soupeř se také snažil co nejrychleji vyrovnat hru, tlačil se na naší půlku. Toho ideálně využil Holub, kdy po chycení míče pohotově vyslal dlouhým výkopem míč na osamoceného Neckaře, který přetlačil obránce a sólový úprk z půlky zakončil střelou podél vybíhajícího brankáře, vedení 2:1.

Náš tlak nepolevil, najednou jsme procházeli obranou snadno, v 10. minutě Šebek kolmicí vysunul do úniku Obermajera, jemuž ale dlouhou kličku brankář vystihl a vyrazil ji. Co nevyšlo napoprvé, musí se zkusit znovu. Tak si v 11. minutě stejnou přihrávku Šebek zopakoval, tentokrát na rozeběhnutého Neckaře, který nic nevymýšlel a skluzem prostřelil brankáře, zvýšení na 3:1.

Rychlé otočení nepříznivého stavu trochu narušilo pozornost naší obrany, protože ve 13. minutě jsme vyrobili sami závar před naší brankou, kdy si dával přednost Tököly se Soukupem, nakonec z toho vyústil nedůrazný odkop do středu hřiště, kde míč útočník soupeře snadno zachytil a hned po zpracování střelou k tyči nedal šanci Holubovi, sníženo na 3:2. Naštěstí v 15. minutě si svoji předchozí chybku napravil Soukup, kdy ideálně opět vysunul nabíhajícího Obermajera, který se tentokrát již nemýlil a podél brankáře nám vrátil dvoubrankové vedení, 4:2.

V 17. minutě jsme byli opět blízko k vstřelení branky, kdy ideálně narazil zpětnou přihrávkou Šebek na nabíhajícího Soukupa, jehož lob ale skončil o centimetry mimo odkrytou branku. Opět pravidlo „nedáš-dostaneš“, v 18. minutě z následného útoku jsme odvrátili na roh, po jeho rozehrání následoval centr, který nedostatečně vyrazil Holub, míč se odrazil od břevna zpět do pole, kde jsme opět zaváhali a důraznější útočník dopravil míč do prázdné branky, sníženo na 4:3.

Hra se neustále přelévala, ve 20. minutě se probil ke střele Obuškevič, následně Neckař vysunul Šebka dopředu, jeho střelu brankář jen s obtížemi vyrazil na roh. Z rozehrávky se dostal míč k Steinbartovi, jeho střela šla však mimo branku. Poločas, bohatý na branky, skončil 4:3, byla to divoká přestřelka a výsledek zápasu zůstával stále otevřený.

Do druhého poločasu bylo potřeba se vyvarovat zbytečných chyb v obranné fázi a hlavně si dát pozor na soupeřova útočníka, který byl u všech brankových příležitostí. Taktika zdvojit obranu na tomto hráči se začala projevovat hned od začátku, najednou ubylo nebezpečných přihrávek do naší obrany. Naopak, my jsme se dostali do tempa a ve 26. minutě si Obuškevič umně narazil se Šebkem a jeho pohotovou střelu reflexivně vyrazil brankář soupeře na roh.

Soupeř se nemohl dostat k rozehrávce a přechodu do útoku, proto jsme si vytvořili územní převahu, kterou ve 34. minutě konečně zužitkoval Obermajer, který si narazil s Hozákem a jeho střela z dálky překvapila obranu i brankáře, vedení 5:3. A protože náš tlak nepolevoval, kluci hráli s chutí, pak odměna byla rychlá, ve 39. minutě po precizně rozehraném rohu stačilo Hozákovi včas nastavit nohu a přesně k tyči zvýšit vedení na 6:3.

Získali jsme tříbrankové vedení, navíc jsme lépe kontrolovali prostor, takže soupeř se nemohl dostat do šance. Do konce utkání bylo dost daleko, ale naši kluci hráli velmi zodpovědně, navíc jim vycházela i souhra v poli, takže nakonec jsme dovedli utkání do vítězného konce bez obdržené branky v druhém poločasu.

Celkově kluci zaslouží pochvalu, dokázali po přestřelce v prvním poločase ještě více zabrat, dávali si pozor na chyby a to byl základ k první domácí výhře. Navíc některé akce stály opravdu za to, bylo to fotbalové a mělo to myšlenku, což nás, trenéry, těší nejvíce.

FC Tempo Praha B – SK Střešovice B 6:3 (4:3)
    Branky Tempa: 5., 15. a 34. Obermajer, 7. a 11. Neckař, 39. Hozák
    Sestava Tempa: Mišovič, Holub – Obuškevič, Steibart, Mašek, Hozák, Šebek, Obermajer, Soukup, Aschermann, Tököly, Ctibor, Neckař P., Polák

Celý článek | Autor: Roman Mašek | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Tisk