29 30

Starší přípravka

* St. přípravka B: FC Tempo Praha B - PSK Union 6:1

Vydáno dne 20. 04. 2010 (984 přečtení)

Druhý zápas na jaře přivedl na Tempo tým PSK Unionu ze Strašnic. Náš soupeř se nacházel až na samém konci tabulky, ale jak již víme z prvního kola, není to směrodatné, jelikož celek Střížkova byl také poslední a z Tempa si odvezl všechny tři body.

Na utkání jsme byli dobře připraveni a kluci chtěli ukázat, že na dobrý výkon z Újezdu naváží doma. Utkání začalo velmi slibně. Hned v první minutě utkání se uvolnil, po přenesení hry z pravé strany, Obuškevič, ale jeho střelu ještě stihl zblokovat obránce hostí. Kluci se do svého soupeře zakousli a od začátku se tlačili před jeho branku.

Ve 3. minutě se opět blýskl střelou Obuškevič, ale jeho ránu zdálky brankář PSK na dva pokusy ukryl ve svém náručí. Soupeř po tomto také malinko vylezl ze svého obranného sevření. Ale ne na dlouho. V páté minutě poslal Vojta Soukup do sólového úniku Danny Višvadera, ale ten sólo z poloviny hřiště nevyřešil dobře. Co se nepovedlo v páté minutě, tak se už povedlo v 6. Po zatažení Polívky se dostal ke střele Petr Neckař. Vystřelil z dálky tvrdě, ale střelu zastavilo břevno, odražený míč uklidil do branky Danny Višvader a my vedli 1:0!

Po vedení kluci hráli v klidu a fotbalem se bavili. V 8. minutě dostal Višvader míč od Obuškeviče a Danny si pohrál s brankářem, kterému udělal kličku a pak uklidil míč do prázdné branky – krásný fotbalový moment a vedli jsme 2:0.

Vedení o dvě branky a hosté nevěděli, kam dřív skočit. V 10. minutě se pokoušel Višvader zkompletovat svůj hattrick, ale jeho střelu gólman vyrazil a dorážka Soukupa šla mimo branku. Ve 14. minutě trefil Obuškevič tyč hostující branky a to byl asi impuls pro hosty, protože od té doby se začaly dít na Tempu věci...

V 17. minutě po zatažení a zakončení Petra Neckaře zahráváme rohový kop. Bohužel roh jsme zahráli na prvního protihráče a ten se snažil dostat míč co nejdál od své branky. Tam se ho zmocnil jediný vysunutý útočník, kterému dal Tököly hodně prostoru a nechal ho přes půl hřiště postupovat sám na branku, kde podél Holuba snížil na 2:1. Po rozehrávce, kdy Hrstka ledabyle rozehrál míč, a dal tak další příležitost hostům, se prodral ten samý útočník přes pět našich "bránících" (ti kluci nebránili, ale stáli a koukali) hráčů a tváří v tvář Holubovi dal branku!!! Hrozná a šílená minuta!

Naše rozhořčení na naše hráče, kteří během jedné minuty inkasují dvě branky nebralo mezí… Ale co předvedl pan rozhodčí, tak nad tím zůstává rozum stát. Rozhodčí utkání přiběhl před naší branku, rozpažil ruce a řekl, že branka není a ať se hraje dál. Nelze se divit velkému rozhořčení hostujícího týmu, kterému byl upřen zcela regulérní gól.

Před poločasem jsme se naštěstí opět vrátili ke své hře a hru jsme opět měli ve své moci. Krátce před poločasem Višvader zatáhl míč a o střelu se pokoušel Mašek, ale marně. Minutku nato se opět střelecky prosadil Višvader, brankář opět míč neudržel, ale dorážka Polívky šla mimo branku. Minutu před koncem jsme zvýšili ještě naše vedení. Višvader si narazil s Polívkou a ze strany prostřelil brankáře potřetí a tím zkompletoval dnešní hattrick (3:1) a za pár vteřin se šlo do kabin na přestávku.

V šatně jsme museli zvýšit hlas a malinko pokárat kluky za výpadek mezi 17. a 18. minutou a jak bylo vidět na hřišti, tak to mělo své ovoce. Druhý poločas začal a hned v jeho úvodu jsme mohli opět křičet GÓL! Krásná fotbalová akce začala u Neckaře, který zatáhl míč po lajně, nacentroval a míč doputoval k Višvaderovi, který prostrčil na Polívku a bylo to 4:1.

Následovalo už jen neustálé obléhání branky PSK, brankář Holub se v brance po zbytek zápasu spíš nudil. Ve 27. minutě našel křížnou přihrávkou Nejedlík Neckaře a ten vybojoval rohový kop. Z rohu se pokoušel na dvakrát zakončit Višvader, ale bez úspěchu. Velmi se činil Petr Neckař, jenž se snažil pro kluky připravovat centry a přihrávkami gólové pozice, ale i on samotný několikrát nebezpečně vystřelil (při jedné ze střel dokonce sestřelil i obránce, který utrpěl asi dost velký otřes).

Ve 33. minutě přihrál Polívka do zajímavé střelecké pozice Soukupovi, ale Vojta se ještě v tuto chvíli zastřeloval. O malou chvilku později Dobiáš vybojoval míč a nepovedou střelou (možná to byla cílená přihrávka) našel Polívku, jenž minul branku.

Ve 36. minutě Polívka narazil z lajny Soukupovi, který zvýšil naše vedení na 5:1 a hned o minutu později vstřelil svou 4. branku v zápase Višvader když mu opět přihrál Polívka – 6:1.

Přibližně pět minut před koncem měl ještě jednu příležitost i hostující tým, kdy se po ojedinělé akci dostal až před naší branku. Zahrával rohový kop a nebezpečnou situaci jsme dobře vyřešili. To bylo ze strany soupeře vše. My jsme dohrávali utkání na soupeřově polovině, kde jsme po sérii rohových kopů nedokázali dostat míč posedmé do branky. Hlavička Polívky šla nad branku (ačkoli stál metr před prázdnou brankou) a střelu Tökölyho po naražení od Polívky brankář PSK chytil.

Krom výpadku v prvním poločase, kdy se kluci po brance soupeře sesypali jak domeček z karet, jsme odehráli velmi slušné utkání. Pochvalu zaslouží útočná dvojice Polívka-Višvader, která se starala o atraktivní útočnou hru.

FC Tempo Praha B – PSK Union 6:1 (3:1)
    Branky Tempa: 6., 8., 24. a 37. Višvader, 26. Polívka, 36. Soukup.
    Tempo: Holub – Nejedlík, Tököly, Soukup, Neckař, Obuškevič, Višvader, Polívka, Mašek, Aschermann, Hrstka, Jirků, Dobiáš,

Celý článek | Autor: Petr Kamitz | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Tisk