25 26 27 28 29 30 31

Starší přípravka

* St. přípravka A: FC Tempo Praha - SK Aritma Praha 4:1

Vydáno dne 17. 05. 2010 (1065 přečtení)

V neděli v pravé poledne se na Tempu odehrál velmi důležitý záchranářský boj v přeboru starších přípravek. Na Tempo dorazila Aritma z Vokovic, která se nachází na předposledním místě tabulky a snaží se stále o záchranu. Domácímu týmu patřila před tímto důležitým zápasem 9. příčka v tabulce a případné dnešní vítězství by pro tým Michala Hozáka znamenalo velké přiblížení se záchraně v soutěži i pro následující ročník.

Do utkání vstoupili domácí hráči velmi aktivně a od prvních sekund dali jasně najevo soupeři, kdo je tady pán. Jako první se prezentoval střelou domácí kapitán Pekárek, ale střelu jen brankář Aritmy vyrazil a k dorážce se už Jirka Kopeš nedostal. Tempo mělo nabito ostrými, a tak ostřelovalo branku Aritmy. Ke střele se dostal ve 3. minutě Blažka, ale ani jeho střela, ani dorážka Kopeše neznamenala žádnou změnu ve skóre. Kluci byli nebezpeční hlavně po stranách. Petr Blažka zatáhl míč po lajně, nacentroval a vybojoval rohový kop. Po rohu se snažil střílet Obermajer, ale ani jeho střela, ani dorážka Šebka do branky nedošla.

V 8. minutě prošel Pekárek po levé straně a jeho pokus o nahrávku před branku byl sražen na roh. Již asi třetí roh bohužel přeletěl všechny hráče před brankou a tak nebylo z této standardní situace nic. O dvě minuty později se postavil k přímému kopu Obermajer, ale jeho střela neprošla k brance a odražený míč nedostali za brankovou čáru Pekárek ani Šebek, když jejich střely zblokovali hráči Aritmy vlastními těly. Asi největší šanci měl ve 12. minutě Buzek. Ten napřáhl z dálky a jeho střela orazítkovala břevno. K dorážce se snažil dostat Kopeš, ale dříve u míče byl brankář Aritmy.

Tempo mělo více ze hry a hosté se dostávali sporadicky na polovinu Tempa, a tak gólman Hozák sbíral jen dlouhé míče. Ve 14. minutě vybojoval další z rohů Danny Višvader. Roh Pekárka šel opět daleko od branky až do autu. Po autovém vhazování se zmocnil míče Pekárek, přihrál před branku zcela volnému Višvaderovi, který si již "šteloval" svou placírku, aby umístil míč do branky, ale míč poskočil na velmi hrbolatém hřišti, a přeskočil tak Višvaderovu nohu. Hosté zahrozili také jednou střelou z dálky, se kterou si Hozák bez problémů poradil.

Poločas se pomalu chýlil ke konci a stav byl stále bezbrankový. Ani střela Blažky a ani střely Pekárka a Šebka však neměly gólový punc. Ve 20. minutě po faulu na Višvadera kopal přímý kop Pekárek a po závaru před brankou trefil faulovaný Višvader tyč. Kluci se snažili, ale ne a ne dát gól. Ojedinělá akce hostí skončila faulem nedaleko branky domácího týmu. V ochozech všem zatrnulo, ale naštěstí přímý kop skončil na dobře postavené zdi a následně v autu. Ve 23. minutě se ale už konečně mohlo Tempo radovat. Další přímý kop, tentokrát po faulu na Šebka. Opět Pekárek, ale nyní přesná umístěná střela k pravé tyči – 1:0.

Kluci se už viděli v šatně, ale hosty ještě vystrašila střela Buzka a následný rychlý protiútok výborně vyřešil Hozák, což byla tečka za prvním poločasem.

Do druhého dějství vstoupili lépe opět domácí. Hned v první minutě prošel Pekárek středem, ale slabou střelu bez problémů chytil hostující brankář. Ale to bylo tak vše, co se událo. Fotbal se vytrácel a začal spíše boj. Ve 33. minutě přišel roh Aritmy, ale k míči se dostal jako první Buzek, poslal dlouhý míč dopředu na rozběhnutého Kopeše, který šel z půlky sám na brankáře a situaci vyřešil nejlépe jak mohl a podél vybíhajícího brankáře zvýšil na 2:0.

Ve 35. minutě zahrával z pravé strany volný přímý kop Martin Obuškevič a jeho střela skončila opět na břevně. Následné dorážky Obermajera a Šebka skončily nakonec rohovým kopem, po kterém Šebek hlavičkoval mimo branku. Ve 43. minutě přišla pohledná akce po ose Višvader – Pekárek – Obermajer, ale střela posledně jmenovaného skončila na rukavicích brankáře a následně za brankou. Hned o minutu později se opakovala podobná akce. Tentokrát přenesl hru Rod na Višvadera, který našel ještě lépe postaveného Pekárka. Pekárek, podél brankáře, svým druhým gólem v zápase zvýšil na 3:0.

Utkání se již v poklidu dohrávalo. Do dvou šancí se dostal neúnavný Šebek, ale ani jednou se netrefil. Ve 47. minutě se ještě přesně k pravé tyči trefil Lukáš Rod po přihrávce Pavláska a bylo to 4:0, a o osudu utkání tak bylo tři minuty před koncem rozhodnuto. V posledních vteřinách zápasu se po nedorozumění obrany a brankáře Staňka, jenž 5 minut před koncem vystřídal Hozáka, trefili i jednou hosté, a upravili tak konečný stav utkání na 4:1 pro Tempo.

Kluky po celý zápas velmi hlasitě podporoval poměrně velký hlouček fanoušků, který svými hlasivkami a "fandítky" přispěl velkou měrou k dobré atmosféře a dalo by se říci, že byl dalším hráčem týmu. Atmosféra, jaká v neděli panovala na zápase, se jen tak na mládežnickém fotbale nevidí.

Trenér Hozák po utkání jen lehce shrnul: "S fotbalem to nemělo nic společného, jediná spokojenost je se třemi body."

FC Tempo Praha – SK Aritma Praha 4:1 (1:0)
    Branky Tempa: 23. a 43. Pekárek, 33. Kopeš, 47. Rod.
    Tempo: Hozák, Staněk – Buzek, Obuškevič, Blažka, Pekárek, Šebek, Kopeš, Obermajer, Višvader, Rod, Pavlásek .

Celý článek | Autor: Petr Kamitz | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Tisk