15 16 17 18 19 20 21
    22 23 24 25 26 27 28
    29 30

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 200 nalezených)

|0-15|15-30|30-45|45-60|60-75|75-90|90-105|105-120|120-135|135-150|150-165|165-180|180-195|195-200|

B muži

* Muži B: FC Tempo Praha - Čechie Dubeč B 4:2

Vydáno dne 16. 09. 2008 (1099 přečtení)

Teplé babí léto odvál čas.... zkrátka pěkně se okosilo. Byla neděle, teď se dá říci, že pozdní odpoledne a Benfika přivítala na náhorní plošince borce z Dubče. Počasí i touha domácích získat první vítězství přinesly ze začátku rychlý fotbal.

Jako první se však radovali hosté. Ve 13. minutě přišla přihrávka do středu na nekrytého hráče a Pavel Dvořák v brance byl bezmocný. Ale dubečtí se neradovali dlouho a hned další minutu Mutafov přihrál lépe postavenému Morávkovi a ten o tyč vyrovnal na 1:1. A hned jak se Tempo po rozehrání zmocnilo míče (v 16. minutě), Nechvílův centr našel ve vápně Kloudu a ten jej hlavou zasunul za záda brankáře Dubče - 2:1.

Celý článek... | Autor: Jiří Klouda | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář

B muži

* Muži B: Slovan Bohnice - FC Tempo Praha B 1:1

Vydáno dne 09. 09. 2008 (1118 přečtení)

Na severu Prahy v Bohnicích se Benfika nepředvedla vůbec špatně. Hrál se vyrovnaný urputný fotbal. Na začátku první půle jsme byli lepší. Až v závěru se Slovan dostával do příležitostí. Hrozil hlavně z rohů, které měl dobře zvládnuty. Ale ve 27. minutě Fetr oklamal brankáře, ale jeho střelu vykopl obránce z brankové čáry, a tak těsně před koncem poločasu udeřilo na druhé straně. Domácí kopali roh a při souboji upadl Dan Prokop tak nešťastně, že mu následná třela strefila ruku. Penalta. Sice zazvonila tyč, ale míč se odrazil do branky. V poločase tedy vedli domácí 1:0.

Do druhé půle nastoupil Slovan se zjevnou snahou pojistit vedení. To se však nedařilo, ale šance si vytvářel. Dokonce Slavíček napodobil obránce domácích a v 55. minutě i on vykopl míč z prázdné branky. Protože šel Můťa s prvním týmem, tak v útoku dostal šanci David Balun z dorostu a byl to dobrý tah. V 73. minutě Benfika zaútočila a Graclíkův centr Balun poslal do domácí branky.

B muži

* Muži B: FC Tempo Praha B - Junior Praha B 1:1

Vydáno dne 02. 09. 2008 (1107 přečtení)

Béčko se v prvním domácím zápase utkalo s rezervou Junioru a chtělo získat také první body. Bylo slunné pozdní nedělní odpoledne a nízké sluníčko svítilo do očí v první půli hráčům Tempa.

První půle začala svižně. Už v 8. minutě Klouda přihrávku od Paseky nevrátil, ale přenesl doprava na Prokopa. Ten sice míč na úrovni vápna ztratil špatnou přihrávkou, ale vybojoval jej Stoklásek přihrál Mutafovovi a ten získal pro Tempo vedení 1:0. Bohužel ve 13. minutě Turek přihrál Nechvílovi do špeku, míč se dostal před útočníka a na jeho střelu byl Flaks krátký - 1:1.

B muži

* Muži B: FK Meteor Praha VIII B - FC Tempo Praha B 5:1

Vydáno dne 26. 08. 2008 (1133 přečtení)

Za jasného nedělního podvečera nastupovalo béčko ke svému prvnímu zápasu v této sezóně. Po dlouhých letech opět v 1.B. třídě. Bohužel jsme začali trochu ustrašeně a v 9. minutě neudržel před brankovou čárou míč Flaks a střela vystřelená z nouze a z nulového úhlu skončila gólem. Benfika však zvýšila obrátky a na Štěpničné se hrálo vyrovnané utkání. Nic na tom nezměnila ani druhá branka Meteoru. To se v 25. minutě nejprve Tempo ubránilo útoku domácích, ale přišla střela z nouze snad z 27 metrů, která však skončila přesně v šibenici naší branky. "Normální" branku vsítili domácí hráči až ve 40.minutě. To se jim podařilo dostat pod tlak naší obranu, pak přišel centr zleva a útočník měl spoustu času na zakončení hlavou - 3:0.

B muži

* Muži B, příprava: Kunice B - FC Tempo B 4:4

Vydáno dne 20. 08. 2008 (994 přečtení)

V posledním přípravném zápase jsme se utkali na pěkném a kvalitním trávníku mirošovického hřiště s béčkem Kunic. Na rozdíl od jiných zápasů jsme začali dobře. Ve čtrté minutě udělal domácí brankář fatální chybu, když chytil do ruky dlouhou malou domů a Benfika kopala nepřímý kop. Morávek přiťukl Mutafovovi a vedli jsme 0:1. V 17. minutě s chutí hrající Můťa dostal do běhu přihrávku od Paseky a nedal brankáři šanci - 0:2. Hráli jsme dobrý fotbal s častým přenášením hry a změnami rytmu. Soupeř se smažil a zdaleka nebyl bez šancí, ale obrana hrála kompaktně.

V 52. minutě vybojoval míč Krabička a jeho přihrávka na zcela volného Mutafova znamenala naše vedení 0:3 a Můťův harttrick. V 60. nimutě (to už z hřiště opustili Nechvíla a Dvořák) se dostali hráči Kunic do velké šance, ale dvakrát situaci vyřešil Vaněk v brance až se míč dostal k vápnu a domácímu hráči se jej podařilo strou ranou dopravit do sítě - 1:3.

B muži

* Muži B, příprava: FC Tempo B - SK Střešovice B 0:4

Vydáno dne 18. 08. 2008 (1074 přečtení)

Na horním hřišti jsme se utkali s béčkem Střešovic v předposledním z přípravných utkání. Střešovice hrály rychlý technický fotbal s množstvím narážeček. Bohužel jsme inkasovali ve 12. minutě, kdy Dvořák v brance skočil po střele z velké dálky dřív, než měl. Míč před ním ještě skočil, a tak už nemohl gólu zabránit. Ve 32. minutě se těžce zkoušená obrana Benfiky nedokázala ubránit podruhé a poločas skončil 0:2 pro hosty.

Druhý poločas vypadal jako přes kopírák. Nejdříve ve 48. minutě přišel opět rychlý útok po pravé straně. Přihrávka před branku a útočník byl vlastně jen trefen do boku a míč se odráží do branky - 0:3. Padesátá minuta a Tempo opět útočilo, ale zkažená přihrávka Kloudy znamenala rychlý kontr a zvýšení na 0:4.

B muži

* Muži B, příprava: FC Tempo B - Gordic Kačerov 2:2

Vydáno dne 15. 08. 2008 (1166 přečtení)

K dalšímu přípravnému zápasu jsme si pozvali mužstvo Kačerova, které podobně jako Benfika postoupilo do I.B třídy. Takže jsme měřili síly s podobně silným soupeřem. Kačerov, podobně jako my, začal trénovat na začátku srpna, a tak i zde byla podobnost.

Do utkání jsme vstoupili smolně. Než jsme se stačili rozkoukat, tak hned v 1. minutě zaútočil Kačerov a centr zprava pohodlně dopravil útočník za záda Dvořáka v brance. To však byl jen počáteční výpadek. Hrál se pěkný rychlý fotbal s několika pěknými akcemi na obou stranách. Divák se určitě nenudil a ten domácí měl navíc radost ve 45. minutě. To Morávek našel napravo běžícího Šímu, jenž zatáhl míč až skoro k brankové čáře a centroval polovysoký míč před branku. Tam již čekal Graclík a nádherně se trefil do protipohybu brankáře. Než dozněla ozvěna po vyrovnávací brance, vybojoval míč Šíma, přihrál Mutafovovi zhruba do stejných míst, kde přebíral přihravku před necelou minutou. Můťa odcentroval jen o chvilkku dřív a dorostenec Hnát jen doklepával do prázdné branky - 2:1.

B muži

* Muži B, příprava: SK Modřany - FC Tempo B 7:4

Vydáno dne 12. 08. 2008 (1081 přečtení)

První přípravný zápas začala Benfika dobře. Než se soupeř rozkoukal, už tu byla 6. minuta a Pokorný našel Březinu, ten centroval před branku a Morávek jen posunul doleva na Mutafova a vedli jsme 0:1. Pak, až do konce půle, bylo vidět, co musíme zlepšit. Ve 12. minutě Nechvíla nedostatečně odhlavičkoval míč a Tala byl na dorážkový lob krátký - 1:1. V 15. minutě kopali domácí přímý kop z oblouku vápna a rána prošla zdí, ještě tečovaná - 2:1. V 18. minutě sice Nechvíla zbrzdil dobrou akci, ale svým váháním zmátl všechny na hřišti. Následovala přihrávka na rozběhnutého Paseku a tomu obránci nemohli stačit - 2:2. Ve 30. minutě vhazují domácí dlouhý aut. Následuje rychlá přihrávka a Fetr to nemohl stihnout, klička Talovi a Modřany zvýšily na 3:2. Podobné chyby v obraně jsme udělali ještě ve 32., 40. a 42. minutě a půle tedy skončila 6:2 pro Modřany.

B muži

* Milan Dejl: Duší postupující Benfiky byl Martin Fetr

Vydáno dne 28. 06. 2008 (1438 přečtení)

Zatímco Áčko mužů žel spadlo z přeboru, B-tým se po třech letech vrátil do 1.B třídy. O postup ale musela Benfika bojovat až do posledního kola. O přístupu hráčů, o skandálním zápase na Bílé Hoře, či o tom, že po třetím jarním kole již hlavní trenér nevěřil v postup, jsme mluvili s Milanem Dejlem.

Dvakrát po sestupu se Benfika pokoušela o navrát a dvakrát jí to jen těsně nevyšlo. Minulou sezónu přišel značný propad, čím to?
    V podzimní části se, přes nadějnou připravu, rozpadla osa mužstva a neustále se měnila sestava, podle toho, kdo přišel. Do dalšího zápasu se měnilo taky šest lidí, a tak neexistovala souhra, parta, což na této úrovni je dost důležité. Za celý podzim se vystřídalo takřka 40 hráčů. Takže výsledek byl jasný.

Celý článek... | Autor: Daniel Morávek | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář

B muži

* Postup do I.B třídy! Muži B: FC Tempo B - Modřany B 4:2

Vydáno dne 11. 06. 2008 (1240 přečtení)

Čtvrtou sezonu ve II. třídě a zase zde byla šance na postup. Stačilo jen vyhrát nad béčkem Modřan. Tak jsme posílili. V obraně nehradil zraněného Pavla Blümela Netu, do útoku přišel Děda a na lavici si sedli ještě Vrba a Venca Nechvíla.

A začalo se...1. minuta útok hostí po levé straně - centr a Ondra Dvořák nestačil zabránit dorážce - 0:1. Za pět minut (v 6. minutě) byl faulován při úniku Prokop, volný kop zahrál Martin Havel po zemi a Ondra Dvořák byl u míče stejně s obráncem. Těžko říci, čí noha vyrovnávala - 1:1. Ve 22. minutě začal akci pasem Jirka Nechvíla (ten v 16. minutě vystřídal zraněného Netušila). Prokop v souboji s obráncem posunul na Dedka a jeho první střela skončila na tyči... ale druhá rána už rozvlnila síť. První půle se divákům musela líbit, i když Tempo mělo zjevně svázané nohy nervozitou.

B muži

* Muži B: Sokol Bílá Hora + sudí Marek - FC Tempo B 1:1

Vydáno dne 02. 06. 2008 (2550 přečtení)

Nemám ve zvyku komentovat rozhodčí či rozebírat jejich výkon. S odstupem navíc vždy vidím řadu věcí jinak, a tak i přes občasné chyby můžu konstatovat, že o výsledku utkání skutečně vždy rozhodovaly předvedené výkony na trávníků. Tedy až do včerejška a do zápasu na Bílé Hoře. Naprostou bezmoc, kterou většina z nás během zápasu pociťovala, cítím i nyní. Utkání se totiž stalo one man show pana rozhodčího Marka.

Hodnotit zápas z fotbalové stránky má smysl jen první poločas. Nutno přiznat, že Bílá Hora v první půli byla lepším týmem. Předčila nás v rychlosti, kombinaci a hlavně v tvrdosti. Důležitost zápasu našim hráčům svazovala nohy a nevzmohli jsme se na pořádnou akci. Zaslouženě šla Bílá Hora také do vedení, kdy samostatný průnik zakončil domácí útočník jistě kolem Pavla Dvořáka. Pět minut před koncem se nám podařilo se štěstím vyrovnat, kdy chyboval domácí brankář a Petr Dedek nabídnutou šanci s přehledem proměnil.

B muži

* Muži B: FC Tempo B - AFK Olympia Šeberov B 5:0

Vydáno dne 26. 05. 2008 (1240 přečtení)

Za teplého nedělního odpoledne jsme nastoupili k předposlednímu domácímu zápasu. Soupeřem nám bylo béčko Olympie Šeberov. Vzhledem k postavení v tabulce nás očekával lehčí soupeř. Zvláště na jaře to Šeberovu moc nejde. Porazil jen Zlíchov, ale dokázal remizovat např. s PSK a Ruzyní. Do naší sestavy byli zařazeni žluťásek Netušil a po zranění se vracející Havlas.

Ve 13. minutě si Netušil narazil míč a ve vápně jej obránce strhl na zem - penalta. Míč si na značku pokutového kopu tentokrát postavil Šíma a brankáři nedal žádnou šanci - 1:0. Ve 35. minutě, to už měl soupeř vyloučeného hráče a hrál v deseti, poslal Jirka Nechvíla pas nalevo na Martina Havla. Rychlé zatažení míče k zadní lajně, přesná přhrávka a Morávek vsítil druhý gól Tempa.

B muži

* Muži B: PSK Union B - FC Tempo B 1:4

Vydáno dne 21. 05. 2008 (1143 přečtení)

Tentokrát jsme na PSK dorazili bez našich věrných fandů. A tak vzrostlou travičku, změkčenou předchozím deštěm, viděli jen fandové domácího Unionu. Domácí začali náporem. Obrana, tentokrát dirigovaná Jirkou Nechvílou, si však se vším poradila. Hra se však vyrovnala během pěti minut. V 15. minutě se Tempo radovalo. Slavíček vhazuje aut, Šíma míč míjí (tím jej míjí i obránce). Otočka a Šíma je u balonu první, zatáhne jej k zadní lajně, centr po zemi k zadní tyči a Morávek střílí vedoucí gól. Domácí se snažili hrát na rychlé brejky. Jinak první půle byla celkem vyrovnaná. Na rohy vyhrál PSK 8:5. Fauloval 4x proti 3 faulům Tempa.

B muži

* Muži B: FC Tempo B - FK Zlíchov 1914 8:0

Vydáno dne 14. 05. 2008 (1215 přečtení)

Na lhotecké Maracaná bylo vedro. Teplý nedělní podvečer přilákal do ochozů desetitisíce fandů. Ti byli zvědavi, jak se Benfika vypořádá s posledním týmem tabulky a také výsledek předchozího utkání na Písnici sliboval pěknou podívanou.

Ta začala ve 4. minutě, kdy Havlas vyslal přihrávku k pravé straně. Prokop ji přebral a chtěl se prosmýknout kolem obránce. To se mu však nepodařilo. Faul! a ve vápně. Penaltu si šel kopnout opět Morávek, a začal tak svůj velký den. V 7. minutě se Havlas proběhl opět po pravé straně, přihrál pod sebe a Morávek zamířil do pravého horního rohu přesně - 2:0. Ve 35. minutě vybojoval s obráncem vítězný souboj Havlas, přihrál Fetrovi a opět měl náš útočník dobrou mušku - 3:0. Tempo bylo v prvním poločase lepší a dalo se čekat, že tak tomu bude i v poločase druhém.

B muži

* Muži B: Sokol Písnice - FC Tempo B 1:7

Vydáno dne 06. 05. 2008 (1175 přečtení)

Na Písnici se schylovalo k bouřce. Slunce ostře pálilo a na severu se kupila mračna, když jsme nastupovali na sice tvrdém, ale oproti jindy, rovném trávníku Písnice. Domácí jsou sice v tabulce dole, ale nechtěli jsme nic podcenit. Vždyť předminulé kolo tady prohrála Bílí Hora 3:1. A už vůbec nikdo nevzpomínal na podzimních 7:1 doma.

Hned po úvodním hvizdu rozhodčího jsme začali s útočným pojetím. A ve 3. minutě jsme unikli po pravé straně, přihrávka pod sebe našla Žaluda a jeho střelu ještě patičkou tečoval Dedek a vedli jsme 1:0. Bylo vidět, že oba "žluťásci" z áčka mají velkou chuť do hry.