11 12 13 14 15 16 17
    18 19 20 21 22 23 24
    25 26 27 28 29 30 31

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 285 nalezených)

|0-15|15-30|30-45|45-60|60-75|75-90|90-105|105-120|120-135|135-150|150-165|165-180|180-195|195-210|210-225|225-240|240-255|255-270|270-285|

Starší žáci

* St. žáci A: Hodnocení sezóny 2009/10

Vydáno dne 22. 07. 2010 (1496 přečtení)

Srdnatý boj v Pražském přeboru nakonec skončil úspěšnou snahou o záchranu. Závěr soutěže a čekání na výsledky v divizích byl jen pro silné povahy a "trpěl" nejen trenér Dušan Jantol.

Jaké byly cíle do skončené sezóny?
    Jednoznačně to bylo úsilí udržet pražský přebor pro kluky ročníku 96 a velmi dobře jsme věděli, že to nebude jednoduché. To se teď na jaře jen potvrdilo. Dále jsme chtěli udržet už tak oslabený kádr, abychom v konečné tabulce byli alespoň tam, kde jsme byli po podzimní části.

Jak jste spokojeni s konečným umístěním a jak s předváděnou hrou?
    Tak s umístěním jsme moc spokojeni nebyli, protože jsme získali méně bodů na jaře než na podzim a to vyústilo v nervydrásající závěr, kdy jsme museli čekat na konečné výsledky divizí. Sice vše dobře dopadlo, ale mohli jsme se získáním většího počtu bodů dohrávat poslední zápasy ve větším klidu. S hrou jsme byli spokojeni více, ač to zní neuvěřitelně. Bylo vidět, že hráči nasbírali zkušenosti, dali do hry více bojovnosti a začali více přemýšlet o tom, jak hrát. Mrzí nás jen neproměňování velkého množství gólových šancí, trestných a pokutových kopů.

Celý článek... | Autor: Libor Koubek | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář

Starší žáci

* St. žáci B: Hodnocení sezóny 2009/10

Vydáno dne 22. 07. 2010 (983 přečtení)

Ročník 96 se z několika důvodů potýkal se zásadním nedostatkem hráčů. Trenér Jaroslav Malý tým na zápasy musel skládat ze tří ročníků.

Jelikož se potýkáme s hráčskou absencí, tak naším cílem bylo hlavně dohrát sezónu bez dalších zranění. Úkolem rovněž bylo připravit mančaft na důstojnou hru v přeboru.

Na konečné umístění teď nekoukáme, samozřejmě by si každý trenér přál hrát o přední umístění, ale nám šlo hlavně o sehrání mužstva a stmelení toho nej, co máme.

Jak těžká byla soutěž, v čem byli soupeři lepší a v čem je naopak převyšoval náš tým?
    Soutěž, kterou jsme hráli, byla zase o dvou polovinách tabulky, kdy se s jednou polovinou dal hrát fotbal a s druhou bojovat o každý metr na hřišti. Soupeři nás ničím nepřekvapili, byli dobří, ale cením si našeho mančaftu, jeho bojovného ducha a chuti se zlepšovat.

Starší žáci

* St. žáci A: FC Tempo Praha - SK Aritma Praha 1:1

Vydáno dne 11. 06. 2010 (1280 přečtení)

Závěrečné utkání pražského přeboru starších žáků na domácím hřišti mohlo mít pro nás definitivní tečku v podobě záchrany. Ovšem fotbalový bůh chtěl jinak, a tak budeme muset počkat na rozuzlení divizních soutěží.

Všichni jsme byli natěšeni a věřili jsme, že není možné nevyhrát. Kdo viděl na vlastní oči jak se nedá proměnit penalta, promarnit šest šancí, kdy jdu sám na gólmana a dát jediný gól z plejády šancí ve vápně, tak by nevěřil. Byla to však krutá pravda. Do zápasu jsme vkročili s odhodláním vlítnout na vokovické a rozhodnout co nejdříve. Jak jsme později zjistili, zabezpečená obrana byla na místě, protože rychlonozí útočníci Aritmy opravdu zlobili naše obránce a nedali jim vydechnout. Hra byla zpočátku neurovnaná díky nasazení obou mužstev, kdy šlo opět jen o to, vyhrávat osobní souboje uprostřed hřiště. Nakopávali jsme příliš mnoho balonů na stopery Aritmy, kteří ve vzduchu bezkonkurenčně vládli. Díky tomu jsme se nemohli dostat ke své hře. Přesto jsme měli nevýraznou převahu.

Celý článek... | Autor: Dušan Jantol | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář

Starší žáci

* St. žáci B: FC Tempo Praha B - FC Zličín 0:12

Vydáno dne 10. 06. 2010 (1028 přečtení)

Poslední zápas sezony dopadl podle očekavání. Soupeř, který potřeboval vyhrát, nenechal nic náhodě a postavil to nejsilnější, co měl. Naopak my jsme nastoupili s hráči ročníku 96 a 97. I přesto byl Zličín nervozní. Po prvním a následně druhém a třetím golu se situace zklidnila a hrálo se prakticky na jednu bránu. Klukům nemůžu nic vyčítat, ba naopak někteří jako Veselý, Šváb a Hrstka bojovali až do konce stejně jako Gronych a Klíma. Sezonu jsme ukončili 10. místem, ale na to, jaké jsme měli problémy s kádrem při každém zápase, jsem rád, že už se to nebude opakovat.Teď už jenom počkáme, co nám přenechá áčko, ale určitě bychom si chtěli zahrát Pražský přebor. Myslím, že tentokrát na to máme i kvalitu i kvantitu, tak se nechme překvapit.

Celý článek... | Autor: Tibor Oračko | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář

Starší žáci

* St. žáci B: ABC Braník B - FC Tempo Praha B 3:2

Vydáno dne 01. 06. 2010 (1093 přečtení)

Předposlední zápas jarní sezony jsme nezačali špatně. Už v úvodu utkání jsme si vytvořili spoustu šancí, ale bohužel po naší ruce ve vápně byla nařizena penalta, kterou Braník proměnil. Nehráli jsme kombinačně, ale rychlými brejky jsme byli často za soupeřovou obranou proti samotnému brankáři. Po půli jsme prohrávali 0:2, ale nakonec se nám povedlo vyrovnat a doufali jsme aspoň v remízu. Těsně před koncem zápasu došlo ke špatné domluvě obrany s naším gólmanem a Braník se radoval z vítězství. Po zápase přiznal i trenér Braníka, že po těch šancích jsme měli zápas vyhrát.

Starší žáci

* St. žáci A: FK Meteor Praha VIII B - FC Tempo Praha 2:2

Vydáno dne 01. 06. 2010 (1215 přečtení)

Předposlední soutěžní utkání mělo náboj nervozity jak ze strany trenérů, tak i hráčů. V tomto zápase šlo o mnoho. Meteor potřeboval zvítězit a nám stačilo získat bod, abychom stále "žiliL v boji o záchranu.

Už od prvních minut bylo zřejmé, že Meteor chce rozhodnout tento mač co nejdříve. Ale počáteční nápor, který jsme očekávali, nebyl z položky drtivých. Dařilo se nám bořit kombinaci domácích už ve středu hřiště, ale po získání míče jsme o něj vzápětí přicházeli. Viditelná nervozita byla příčinou nepřesností na obou stranách. S přibývajícími minutami prvního poločasu se stále více dostával do hry Meteor. Vytěžil několik rohových kopů a z posledního ve 25.min. dokázal vstřelit hlavou úvodní branku. Hra v první části byla celkem vyrovnaná, ovšem držení míče bylo větší na straně domácích, ale přesto se odcházelo do kabin za stavu 1:0.

Starší žáci

* St. žáci A: FK Viktoria Žižkov B - FC Tempo Praha 4:0

Vydáno dne 27. 05. 2010 (997 přečtení)

Nedělní slunečné odpoledne nás přivítalo na počernické umělé trávě a nebylo pro nás zrovna přívětivé. S myšlenkou na body jsme sice koketovali, ale pohled na soupisku soupeře neměl nic společného s týmem, který přeborovou soutěž na podzim zahajoval. O divizní hráče notně posílená Viktoria prostě vyhrát musela. Naše snaha hrát vyrovnanou partii dostala první trhlinu až ve 33. min. po nešťastné chybě Davida Jantola, kdy netrefil při odkopu balon a žižkovský útočník měl snadnou práci – 1:0.

Naše hra v prvním poločase nebyla až tak špatná, soupeř měl sice více ze hry, dvě gólové šance, které neproměnil, ale výraznou převahu neměl. Rozhodně jsme o přestávce mysleli i na remízu, s tím, že začneme Viktorce více znepříjemňovat život.

Starší žáci

* St. žáci B: FC Tempo Praha B - SK Hostivař 0:4

Vydáno dne 25. 05. 2010 (961 přečtení)

Do sobotního zápasu jsme naskočili opět převážně s ročníkem 97. Bodově v tabulce jsme na tom byli lépe, ale hra se nevyvíjela podle naších představ. Brzy jsme prohrávali a na hráčích bylo vidět, jak se trápi. Šance na dobrý výsledek určitě byly, ale po faulu na soupeře byla nařízena penalta a náš golman byl bezmocný. Po pár minutách jme si dali vlastní gol po nedomluvě našeho obránce s brankařem a chlapci už odevzdaně čekali na konec zápasu. Prohráli jsme 0:4, ale myslím, že do budoucna máme většinu hráčů, na kterých budeme moci stavět.

Starší žáci

* St. žáci B: FC Háje JM - FC Tempo Praha B 0:2

Vydáno dne 20. 05. 2010 (1044 přečtení)

Zápas s Hájemi na jejich hřišti měl být jeden z těžších, který nás čekal. Opak byl pravdou a my jsme měli více ze hry. Jelikož kluci ročníku 97 měli v nohou zápas před námi, čekal jsem, že se dostaví unava. Opět jsem se mýlil a hráči předvedli maximum, za což jim díky.V první půli jsme měli spoustu šancí, ale až v 6. minutě po přihrávce Pavla Hrstky vstřelil první gol Kalina. Výborně bojující Štěpánek připravoval další šance, ale do půle už se nic nestalo.

Ve druhém poločase vystřídal Hrstka a do hry naskočil Veselý, který se také moc snažil. Soupeř střídal jak zběsilý, ale nebylo mu to nic platné. My jsme střídali už jen jednou a to Schwarzbacha za Švába. Po hezké kombinaci našich záložníků a finální přihrávce Geisslera se krásně trefil Linhart. Protihráči hráli dost nevybíravě a dokonce padaly pěsti do zad našich hráčů. Zápas skončil naší výhrou a myslím, že zaslouženou.

Celý článek... | Autor: Jaroslav Malý | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář

Starší žáci

* St. žáci A: FC Tempo Praha - FSC Libuš 2:1

Vydáno dne 17. 05. 2010 (1348 přečtení)

V neděli odpoledne proběhlo derby, na domácím hřišti jsme přivítali FSC Libuš a dala se tušit bitva o veledůležité body. Větrné počasí, naštěstí bez deště, provázelo oba dva poločasy a mělo vliv na průběh zápasu. Začali jsme díky losu proti větru, což nám dost komplikovalo rozehrávku a libušští toho patřičně využívali. Naše kombinace proti větru byla kostrbatá, většina akcí končila před velkým vápnem FSC a neměli jsme mnoho příležitostí nějak ohrozit branku hostí. Naopak soupeř stále hrozil z protiútoků podporovaných silným větrem. V právě probíhající 13. minutě se šťastně opřel do balonu záložník Libuše a myšlený centr před branku skončil na zadní tyči v naší síti. Libuš se ujala vedení 1:0.

Starší žáci

* St. žáci A: FK Dukla Praha B - FC Tempo Praha 2:2

Vydáno dne 13. 05. 2010 (1341 přečtení)

V neděli odpoledne jsme nastupovali na umělé trávě Dukly Praha a šlo o hodně. Tak jak to už bývá, v boji o záchranu posílená Dukla, stejně jako ostatní mužstva, která mají tu možnost, chtěla získat tři cenné body. Pro nás téměř existenční utkání, do kterého jsme nastupovali s odhodláním získat alespoň bod, který by stále držel naději na záchranu.

Posílená Dukla vstoupila do utkání sebevědomě a bylo zřejmé, že chce brzy vstřelit branku. Dařilo se nám však v úvodu držet krok a k vážnějším ohrožením naší branky nedocházelo. Ale po čtvrthodině hry se stále častěji útočníci Dukly dostávali před naší branku a docházelo k nebezpečným závarům. Naše pozměněná obrana se s tím vypořádávala až do 20. minuty, kdy nikdo z obránců a ani Jevgenij Stěpanov nedokázali poskakující balon uklidit do zámezí a záhy jsme inkasovali velmi laciný gól - 1:0.

Starší žáci

* St. žáci B: FC Tempo Praha B - SK Zbraslav 0:4

Vydáno dne 11. 05. 2010 (1101 přečtení)

Na zápas jsme měli k dispozici celý kádr ročníku 97, a tak jsme toho využili a mohli jsme půjčit naše hráče rstarším žákům A. Po složení sestavy se ukázalo, že i mladši hráči se dokážou postavit silnějšímu soupeři. Na hřišti nebyl vidět žádný rozdíl, až na trochu trémy u některých chlapců, kteří s námi ještě nehráli. Poměrně brzy jsme dostali první gól, ale odpovídali jsme spoustou šancí, po kterých míč skončil dvakrát na brankové konstrukci. Zápas skončil 0:4, ale kluci si zaslouží pochvalu za bojovnost.

Starší žáci

* St. žáci A: FC Tempo Praha - FK Admira Praha 0:2

Vydáno dne 07. 05. 2010 (1182 přečtení)

Admiru jsme chtěli porazit a rozhodně jsme na to měli. Víme, co Admira hraje, nakopáváné míče, žádná rozehrávka a toť vše. Připravovali jsme se na to, ale opět se k nám štěstí otočilo zády.

Úvod utkání jsme podcenili a hráli jsme ustrašeně, čehož soupeř využíval. Dávali jsme mu příliš mnoho prostoru k zakončování, ale jen neschopnost hostí nás držela nad vodou. A to až do 24. minuty, kdy souhrou náhody a nerozhodnosti našich obránců plácl do balonu hráč Admiry a míč skončil pro soupeře šťastně v naší síti. Nepřestali jsme hrát a po obdržené brance jsme se naopak vzchopili k náporu, který jsme bohužel nezúročili. Naopak Admira stále hrozila z nebezpečných brejků. Poločas zůstal tedy beze změny 0:1.

Starší žáci

* St. žáci B: SK Horní Měcholupy B - FC Tempo Praha B 9:1

Vydáno dne 04. 05. 2010 (1084 přečtení)

Na zápas do Měcholup jsme jeli pouze s deseti hráči. I když měly dorazit ještě dvě posily z ročníku 97, bohužel se nestalo z důvodu zranění. Nakonec se zápas vyvíjel podle očekávání a proti silnému soupeři jsme neměli šanci uspět. Naši chlapci bojovali a vytvořili si i šance, ale skorovat se podařilo pouze Maliňákovi. Zápas nakonec skončil 9:1. Uvidíme, jak to bude pokračovat po společných trenincích ročníku 97 a 96. Myslím, že to přinese úspěch i díky spolupráci trenérů obou týmů.

Pozn.: Od tohoto týdne dojde ke spojení tréninků a užší spolupráci týmů starších žáků B a mladších žáků A do konce této sezóny a od nové sezóny proběhne úplné spojení ročníků 96 a 97, jako hlavní trenér povede tým ve dvou soutěžích Jiří Šak.

Starší žáci

* St. žáci A: Střížkov - FC Tempo Praha 1:1

Vydáno dne 29. 04. 2010 (1192 přečtení)

V sobotu v pravé poledne začala bitva, kterou nezvládl svým vystoupením rozhodčí, a poškodil tak celý průběh utkání, s tím souhlasil i domácí tým. Hned od počátku se začalo zostra a pan rozhodčí do soubojů vůbec nezasahoval, což se podepsalo na úrovni zápasu. Střížkov se snažil jít více do kombinace, ale na naší polovině ztrácel balony a nedostával se do koncovky. Přišla však 10. minuta, kdy po chybě v obranné fázi se domácí ujali vedení 1:0. Po obdržené brance se obraz hry nezměnil, hrálo se nahoru dolů a od kopaček se stále jiskřilo. Doplatili jsme na to zraněním Davida Jantola, který musel být střídán ve 20. minutě a nahradil ho celkem dobře František Fencl.

Paradoxně nám toto vystřídání pomohlo ke vstřelení vyrovnávací branky ve 22. min. na 1:1, kdy po pěkném pasu Jiřího Hendricha se prosadil na hranici velkého vápna Tomáš Kocábek a přehodil domácího brankáře. Chtěli jsme v té fázi až příliš útočit a strhnout vedení na naši stranu, ale málem se nám to nevyplatilo, protože střížkovští si vytvořili dvě gólové šance, které nedokázali proměnit. Na konci prvního poločasu jsme opět z důvodu zranění museli sáhnout ke změně. Jaroslava Malého nahradil Jindřich Gronych, který se opravdu snažil a celkem se mu dařilo.